Witamy w Magazyn Szachista
 » Strona Główna // » Baza partii / » FORUM / » Kombinacje / » Nauka Gry / » Zadania / » Prenumerata / Kontakt
  Magazyn Szachista
pod patronatem FIDE
Magazyn Szachista - Marzec 2017
Marzec 2017
  Menu
» Strona główna » Prenumerata » Numery archiwalne » Ciekawe strony (linki) » Pliki (download) » Galeria * » TOP 10 » Twoje konto » Wyślij artykuł » Wyślij link » Wyślij plik
  Kto jest Online
Aktualnie jest 68 gość(ci) i 0 użytkownik(ów) online.

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj
  Logowanie
Pseudonim

Hasło

Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów.

5. RUNDA LIGI SZKOLNEJ, Białystok 4-5.01.2003

Turnieje polskie :: Wysłano dnia 12-01-2003 o godz. 19:23:23 przez az

Anonim napisał "KOMUNIKAT KOŃCOWY
5. rundy VIII edycji
Szachowej Białostockiej Ligi Szkolnej


W dniach 4 – 5 stycznia 2003 roku w Zespole Szkół Integracyjnych nr 1 im. Jana Pawła II w Białymstoku rozegrano 5. rundę VIII edycji Szachowej Białostockiej Ligi Szkolnej. Organizatorem zawodów, nad którymi honorowy patronat objął Prezydent Miasta Białegostoku, był Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy STOCZEK 45 Białystok. Animator imprezy i sędzia główny – Leszek Zega, sędzia klasy państwowej.
Rozgrywki przeprowadzono systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund. W sobotę rywalizowali dziewczęta i chłopcy do 13 lat, zaś w niedzielę – do lat 20. Tempo gry wynosiło po 15 minut dla każdego zawodnika na rozegranie partii.
W dwudniowych zmaganiach wzięło udział łącznie 130 zawodników, w tym 31 dziewcząt. Uczniowie reprezentowali 44 placówki oświatowych, w tym: jedno przedszkole, 23 szkoły podstawowe, 10 gimnazjów i 10 szkół ponadgimnazjalnych. Najmłodsi gracze to: Grzegorz Nasuta (6 lat), Rafał Buzun, Magdalena Laskowska, Sebastian Malec, Beata Ocytko, Michał Turowski i Maciej Wirchanowicz (po 7 lat).
Najlepsze wynik indywidualny uzyskał Piotr Sieliwonik (6,5 pkt.). Czołowi szachiści otrzymali premie pieniężne, czasopisma szachowe i dyplomy.
Na kolejne spotkanie młodzi sympatycy królewskiej gry umówili się w dniach 22 – 23 lutego 2003 roku.
WYNIKI INDYWIDUALNE 5. RUNDY
Dziewczęta i chłopcy do 13 lat - klasyfikacja generalna
1 SIELIWONIK, Piotr C13 2000 SP 32 6.5 25.5 36.0 27.5 33.00
2 ROSZKOWSKI, Rafał C13 1800 SP 24 6 24.0 33.5 26.0 27.50
3 WIŃSKI, Łukasz C13 2000 SP 9 5.5 25.0 34.0 23.5 25.25
4 PUKSZA, Andrzej C13 1800 SP 45 5.5 23.5 33.5 24.5 24.00
5 KOZŁOWSKI, Mateusz C13 1600 SP 37 5.5 21.5 30.0 22.5 22.25
6 CHILKIEWICZ, Marek C13 1600 SP 48 5.5 21.5 30.0 22.5 21.75
7 WONSEWICZ, Bartłomiej C13 1800 SP 9 5.5 21.0 30.5 23.5 21.25
8 DUDEL, Michał C13 1800 SSP 2 STO 5 23.0 31.0 22.0 19.50
9 ŁAPIŃSKI, Dariusz C10 1800 SP 3 5 22.5 33.0 23.0 21.00
10 BUZUN, Michał C13 1800 SP 49 5 21.0 29.0 21.0 20.00
11 POGORZELSKI, Sebastian C10 1600 SSP 2 STO 5 20.5 27.5 20.0 17.00
12 NASUTA, Grzegorz C10 1600 PS 12 5 19.5 27.5 20.0 18.50
13 KURSZEWSKA, Paula D13 1400 SSP 2 STO 5 18.5 26.0 18.5 15.75
14 MALEC, Jakub C10 1600 SSP 2 STO 4.5 19.5 27.5 18.5 16.00
15 DAHLKE, Michał C13 1600 SP 6 4.5 18.5 28.0 18.5 15.25
16 WIRCHANOWICZ, Magdalena D13 1100 SP Wasilków 4.5 18.5 24.5 17.5 12.75
17 BUZUN, Rafal C10 1200 SP 49 4.5 17.5 25.0 17.0 14.00
18 ZWOLAN, Adam C13 1200 SP 9 4.5 17.0 25.5 15.0 13.25
19 TUROWSKI, Bartłomiej C10 1400 SP 49 4.5 15.0 21.5 13.0 12.25
20 MALEC, Sebastian C10 1600 SSP 2 STO 4 23.0 31.5 20.0 16.00
21 ZINIEWICZ, Dariusz C13 1400 SP 9 4 21.5 29.5 18.0 14.00
22 JAROSZUK, Aneta D13 1400 SSP 2 STO 4 21.5 28.0 19.0 12.00
23 CHOMIENIA, Łukasz C10 1600 SSP 2 STO 4 21.0 29.5 18.0 14.00
24 RADECKI, Adam C10 1400 SP 45 4 20.5 28.5 17.0 14.00
25 CHILKIEWICZ, Piotr C13 1600 SP 48 4 19.5 28.0 20.0 14.00
26 LEWCZUK, Konrad C13 1400 SSP 2 STO 4 19.5 27.5 18.0 13.50
27 TUROWSKI, Michał C10 1400 SP 49 4 19.0 26.5 16.0 11.50
28 BAKA, Maciej C13 1200 SP 1 4 18.5 26.5 15.0 12.50
29 PYCZOT, Piotr C13 1000 SP 48 4 18.0 26.0 17.0 12.50
30 DOBROWOLSKI, Jakub C13 1400 SP 14 4 18.0 25.0 15.0 10.00
31 SIELIWONIK, Katarzyna D10 1400 SP 32 4 17.0 25.0 16.0 11.00
32 ZŁOTNIK, Łukasz C10 1400 SP 49 4 17.0 24.0 16.0 10.50
33 OWSIEJCZUK, Michał C13 1200 SP 32 4 16.5 23.5 15.0 11.50
34 WOJSZEL, Cezary C10 1200 SP 32 4 15.5 22.5 13.0 11.00
35 WIRCHANOWICZ, Ewelina D13 1250 SP Wasilków 3.5 22.0 29.5 18.5 12.25
36 WASILUK, Kornelia D10 1250 SSP 2 STO 3.5 17.5 25.0 16.5 9.25
37 ROGALEWSKI, Arnold C10 1000 KSP Dobra 1 3.5 17.5 24.5 12.0 11.25
38 KARPOWICZ, Piotr C13 1600 SP 47 3.5 17.0 25.0 16.0 10.00
39 ARCISZEWSKI, Łukasz C10 1000 SP 32 3.5 16.0 22.0 11.5 9.25
40 BILKIEWICZ, Filip C10 1200 SSP 2 STO 3.5 13.5 21.0 9.0 8.25
41 DUBRAWSKA, Greta D10 1250 SP 29 3 19.5 26.5 15.5 9.75
42 SZYMCZYK, Paweł C10 1000 SP 15 3 19.0 25.5 14.0 9.50
43 KOZŁOWSKA, Urszula D10 1000 KSP Dobra 1 3 19.0 25.5 12.0 9.50
44 LASKOWSKI, Łukasz C10 1400 SSP 2 STO 3 17.5 25.0 13.0 7.00
45 SOKOŁOWSKI, Łukasz C10 1200 SP 45 3 17.5 24.0 12.0 7.00
46 SZYNAKA, Jakub C10 1200 SP 6 3 17.5 23.5 13.0 7.00
47 SIODMOK, Paweł C13 1200 SP 6 3 17.0 25.0 11.0 8.00
48 ZWOLAN, Anna D13 1100 SP 9 3 17.0 24.5 12.0 7.00
49 SAKOWSKI, Krzysztof C10 1200 SSP 2 STO 3 16.0 22.0 12.0 6.00
50 SZYNAKA, Marek C13 1200 SP 6 3 15.5 23.0 12.0 6.00
51 TAJAK, Emil C10 1200 SSP 2 STO 3 15.0 21.0 11.0 4.00
52 PYPCZYŃSKI, Krzysztof C13 1200 PrSP 6 3 14.0 22.0 10.5 6.25
53 PYPCZYŃSKA, Katarzyna D10 1100 PrSP 6 3 13.0 19.0 9.5 6.25
54 OCYTKO, Beata D10 1250 SP 2 3 13.0 18.0 12.0 5.00
55 MALINOWSKI, Wojciech C10 1000 SP 32 2.5 19.5 26.0 11.5 7.75
56 GOSIEWSKA, Alicja D10 1100 SP 50 2.5 18.0 23.0 11.0 4.75
57 WIRCHANOWICZ, Maciej C10 1000 SP Wasilków 2.5 17.5 24.0 10.0 8.00
58 KOWALCZUK, Krzysztof C13 1200 SP 32 2.5 17.5 24.0 9.5 7.50
59 GACA, Agnieszka D10 1000 PrSP 6 2.5 14.5 20.0 8.5 5.00
60 ZDANUCZYK, Michał C10 1400 SP 45 2.5 13.0 18.0 6.5 3.75
61 JAKUBÓW, Marek C13 1000 SP 1 2.5 10.0 15.0 4.5 2.50
62 MASŁOWIECKA, Martyna D10 1000 KSP Dobra 1 2 15.0 20.5 8.0 2.50
63 BIELUK, Aleksandra D10 1000 SSP 2 STO 2 14.5 20.0 8.0 4.00
64 JAKUBÓW, Krzysztof C13 1000 SP 1 2 14.5 19.5 7.5 4.25
65 KOROL, Łukasz C13 1000 SP 12 2 14.0 20.0 8.5 4.50
66 RILISZKIS, Mateusz C10 1000 KSP Dobra 2 14.0 19.0 8.0 3.00
67 TOMAR, Dawid C10 1000 KSP Dobra 1 2 14.0 18.5 7.0 3.00
68 BIELUK, Magdalena D13 1000 SSP 2 STO 2 12.5 17.0 4.0 2.75
69 STASIEWICZ, Jan C10 1200 KSP Sitarska 2 10.5 16.5 5.0 3.00
70 PAWŁOW, Bartosz C10 1000 SSP 2 STO 1.5 15.0 22.0 5.5 4.00
71 LASKOWSKA, Magdalena D10 1100 SSP 2 STO 1.5 9.5 15.0 4.5 1.00
72 SZURYNIUK, Patryk C10 1000 PrSP 6 1 12.0 17.5 5.0 0.50
73 KASJAN, Agnieszka D10 1000 SSP 2 STO 1 11.5 16.0 2.0 1.00
74 STOCKI, Michał C10 1000 SP 19 0.5 9.5 15.0 1.5 0.50
Dziewczęta i chłopcy do 20 lat - klasyfikacja generalna:
1 BIELSKI, Grzegorz C20 1983 2000 Polit. Biał. 6 21.0 21.0 28.5
2 ANDREJCZUK, Maciej C16 1989 2000 PG 6 5.5 25.0 25.5 34.5
3 ŁAPIŃSKI, Krzysztof C16 1988 2100 PG 8 5.5 25.0 22.0 34.0
4 KAMIŃSKI, Paweł C16 1987 2000 PG 2 5.5 24.0 22.5 32.5
5 ANDREJCZUK, Beata D16 1988 2077 PG 6 5.5 22.0 25.5 31.0
6 JACKOWSKA, Aleksandra D20 1985 2000 VII LO 5 21.0 22.0 30.0
7 CHILKIEWICZ, Jan C20 1985 2000 IV LO 5 20.5 22.0 29.0
8 EJSMONT, Krzysztof C16 1987 2100 PGI 17 5 20.5 19.0 28.5
9 OCYTKO, Anna D16 1987 1800 PG 7 5 20.0 20.0 28.0
10 DOKTÓR, Ryszard C16 1989 1800 SG 2 STO 5 19.5 18.5 27.5
11 KOZŁOWSKI, Tomasz C20 1984 2000 III LO 5 18.5 19.5 27.5
12 KURSZEWSKI, Mateusz C20 1985 1801 II LO 4.5 22.0 20.5 29.5
13 WIŃSKI, Łukasz C16 1991 2000 SP 9 4.5 19.5 18.0 26.5
14 KOWALCZUK, Euzebiusz C20 1984 2000 III LO 4 23.5 20.5 32.0
15 NIEBRZYDOWSKI, Emil C20 1985 1801 VIII LO 4 20.5 19.0 27.5
16 ZAJKOWSKA, Agata D16 1989 1600 SG 2 STO 4 19.5 15.5 28.5
17 SIENKIEWICZ, Anna D20 1986 1800 VIII LO 4 19.0 17.0 27.0
18 BIELSKI, Paweł C16 1987 1800 PG Wasilków 4 18.0 18.0 26.5
19 PUKSZA, Andrzej C16 1991 1800 SP 45 4 18.0 16.5 24.5
20 ROSZKOWSKI, Rafał C16 1990 1800 SP 24 4 18.0 16.0 26.5
21 DUBRAWSKI, Michał C20 1986 1800 VI LO 4 18.0 16.0 25.0
22 BUZUN, Michał C16 1992 1800 SP 49 4 17.5 17.0 24.5
23 ŁAPIŃSKI, Dariusz C16 1993 1800 SP 3 4 16.5 16.0 23.5
24 BERNACKI, Gabriel C16 1988 1600 PG 9 4 16.5 13.0 24.0
25 ROSZKOWSKI, Paweł C16 1988 1800 PG 9 4 14.5 13.0 20.0
26 ZAJKOWSKA, Olga D20 1985 1900 III LO 3.5 20.5 18.0 28.0
27 MAKSIMIUK, Jarosław C16 1987 1600 PG 9 3.5 20.5 17.0 26.5
28 DUDEL, Anna D16 1989 1600 SG 2 STO 3.5 19.0 13.0 25.5
29 OCYTKO, Ewa D20 1986 1600 IV LO 3.5 18.0 14.0 25.5
30 PIETREWICZ, Tymoteusz C16 1988 1800 SG 2 STO 3.5 16.5 14.0 24.0
31 ROMANIUK, Bartłomiej C20 1985 1000 ZSM-D 3.5 15.5 11.0 21.5
32 JELISIEJEW, Joachim C16 1989 1600 PG 2 3 19.0 16.0 25.0
33 CHWIEĆKO, Jakub C20 1986 1600 III LO 3 19.0 14.0 26.0
34 KALINOWSKI, Szymon C20 1985 1600 XIV LO 3 19.0 13.0 27.0
35 RUTKOWSKI, Krzysztof C16 1987 1600 PG 2 3 17.5 11.5 24.5
36 HAŁACZKIEWICZ, Maciej C20 1986 1000 V LO 3 17.0 11.0 23.0
37 DUBRAWSKI, Rafał C16 1988 1400 PG 20 3 16.5 13.0 23.0
38 DOMURAD, Łukasz C16 1987 1000 PG Wasilków 3 16.5 12.5 23.5
39 KOZŁOWSKI, Mateusz C16 1991 1600 SP 37 3 16.0 11.0 23.0
40 KAMIŃSKI, Andrzej C16 1988 1400 KG 3 16.0 9.0 21.5
41 NOWOSADKO, Radosław C20 1986 1400 VIII LO 3 15.0 10.5 22.5
42 ŁOTKO, Daniel C20 1984 1600 II LO 3 14.5 10.0 19.5
43 MALEC, Sebastian C16 1995 1600 SSP 2 STO 3 13.0 10.0 20.0
44 ZASOWSKI, Łukasz C16 1987 1400 PG Wasilków 2.5 16.0 9.0 22.0
45 CHOMIENIA, Łukasz C16 1993 1600 SSP 2 STO 2.5 14.0 7.0 21.0
46 BRZOZOWSKA, Agnieszka D20 1986 1000 VIII LO 2.5 10.0 6.0 16.0
47 CIOSEK, Karolina D16 1989 1400 SG 2 STO 2 18.0 10.0 23.5
48 JAREMISZYN, Urszula D20 1984 1600 VIII LO 2 16.5 9.0 22.0
49 MAZURKIEWICZ, Maciej C20 1984 1400 VIII LO 2 15.0 9.0 20.0
50 CZEMKO, Konrad C20 1986 1400 V LO 2 15.0 8.0 22.0
51 KOŹNIEWSKI, Marcin C16 1989 1000 KG 2 13.5 6.0 18.5
52 MALEC, Jakub C16 1993 1600 SSP 2 STO 2 13.0 5.0 17.5
53 KOZŁOWSKA, Beata D16 1989 1000 KG 1.5 14.0 4.5 19.0
54 NOWOSADKO, Przemysław C20 1984 1000 VIII LO 1 11.5 4.0 16.5
55 GRYCUK, Katarzyna D20 1985 1000 VIII LO 1 10.5 3.0 14.5
56 MICHAŁOWSKI, Konrad C16 1988 1000 SG 2 STO 1 9.0 1.5 13.5
Wyniki w grupach wiekowych:
Dziewczęta do 10 lat:
1. Katarzyna SIELIWONIK (SP 32 Białystok) - 4 pkt.
2. Kornelia WASILUK (SSP 2 STO Białystok) - 3,5
3. Greta DUBRAWSKA (SP 29 Białystok) - 3
4. Urszula KOZŁOWSKA (KSP Białystok ul. Dobra) - 3
5. Katarzyna PYPCZYŃSKA (PrSP 6 Białystok) - 3
6. Beata OCYTKO (SP 2 Białystok) - 3
7. Alicja GOSIEWSKA (SP 50 Białystok) - 2,5
8. Agnieszka GACA (PrSP 6 Białystok) - 2,5
9. Martyna MASŁOWIECKA (KSP Białystok ul. Dobra) - 2
10. Aleksandra BIELUK (SSP 2 STO Białystok) - 2
11. Magdalena LASKOWSKA (SSP 2 STO Białystok) - 1,5
12. Agnieszka KASJAN (SSP 2 STO Białystok) - 1
Dziewczęta do 13 lat:
1. Paula KURSZEWSKA (SSP 2 STO Białystok) - 5 pkt.
2. Magdalena WIRCHANOWICZ (SP Wasilków) - 4,5
3. Aneta JAROSZUK (SSP 2 STO Białystok) - 4
4. Ewelina WIRCHANOWICZ (SP Wasilków) - 3,5
5. Anna ZWOLAN (SP 9 Białystok) - 3
6. Magdalena BIELUK (SSP 2 STO Białystok) - 2
Dziewczęta do 16 lat:
1. Beata ANDREJCZUK (PG 6 Białystok) - 5,5 pkt.
2. Anna OCYTKO (PG 7 Białystok) - 5
3. Agata ZAJKOWSKA (SG 2 STO Białystok) - 4
4. Anna DUDEL (SG 2 STO Białystok) - 3,5
5. Karolina CIOSEK (SG 2 STO Białystok) - 2
6. Beata KOZŁOWSKA (KG Białystok) - 1,5
Dziewczęta do 20 lat:
1. Aleksandra JACKOWSKA (VII LO Białystok) - 5 pkt.
2. Anna SIENKIEWICZ (VIII LO Białystok) - 4
3. Olga ZAJKOWSKA (III LO Białystok) - 3,5
4. Ewa OCYTKO (IV LO Białystok) - 3,5
5. Agnieszka BRZOZOWSKA (VIII LO Białystok) - 2,5
6. Urszula JAREMISZYN (VIII LO Białystok) - 2
7. Katarzyna GRYCUK (VIII LO Białystok) - 1
Chłopcy do 10 lat:
1. Dariusz ŁAPIŃSKI (SP 3 Białystok) - 5 pkt.
2. Sebastian POGORZELSKI (SSP 2 STO Białystok) - 5
3. Grzegorz NASUTA (PS 12 Białystok) - 5
4. Jakub MALEC (SSP 2 STO Białystok) - 4,5
5. Rafał BUZUN (SP 49 Białystok) - 4,5
6. Bartłomiej TUROWSKI (SP 49 Białystok) - 4,5
7. Sebastian MALEC (SSP 2 STO Białystok) - 4
8. Łukasz CHOMIENIA (SSP 2 STO Białystok) - 4
9. Adam RADECKI (SP 45 Białystok) - 4
10. Michał TUROWSKI (SP 49 Białystok) - 4
11. Łukasz ZŁOTNIK (SP 49 Białystok) - 4
12. Cezary WOJSZEL (SP 32 Białystok) - 4
13. Arnold ROGALEWSKI (KSP Białystok Dobra 1) - 3,5
14. Łukasz ARCISZEWSKI (SP 32 Białystok) - 3,5
15. Filip BILKIEWICZ (SSP 2 STO Białystok) - 3,5
16. Paweł SZYMCZYK (SP 15 Białystok) - 3
17. Łukasz LASKOWSKI (SSP 2 STO Białystok) - 3
18. Łukasz SOKOŁOWSKI (SP 45 Białystok) - 3
19. Jakub SZYNAKA (SP 6 Białystok) - 3
20. Krzysztof SAKOWSKI (SSP 2 STO Białystok) - 3
21. Emil TAJAK (SSP 2 STO Białystok) - 3
22. Wojciech MALINOWSKI (SP 32 Białystok) - 2,5
23. Maciej WIRCHANOWICZ (SP Wasilków) - 2,5
24. Michał ZDANUCZYK (SP 45 Białystok) - 2,5
25. Mateusz RILISZKIS (KSP Białystok Dobra 1) - 2
26. Dawid TOMAR (KSP Białystok Dobra 1) - 2
27. Jan STASIEWICZ (KSP Białystok Sitarska) - 2
28. Bartosz PAWŁOW (SSP 2 STO Białystok) - 1,5
29. Patryk SZURYNIUK (PrSP 6 Białystok) - 1
30. Michał STOCKI (SP 19 Białystok) - 0,5
Chłopcy do 13 lat:
1. Piotr SIELIWONIK (SP 32 Białystok) - 6,5 pkt.
2. Rafał ROSZKOWSKI (SP 24 Białystok) - 6
3. Łukasz WIŃSKI (SP 9 Białystok) - 5,5
4. Andrzej PUKSZA (SP 45 Białystok) - 5,5
5. Mateusz KOZŁOWSKI (SP 37 Białystok) - 5,5
6. Marek CHILKIEWICZ (SP 48 Białystok) - 5,5
7. Bartłomiej WONSEWICZ (SP 9 Białystok) - 5,5
8. Michał DUDEL (SSP 2 STO Białystok) - 5
9. Michał BUZUN (SP 49 Białystok) - 5
10. Michał DAHLKE (SP 6 Białystok) - 4,5
11. Adam ZWOLAN (SP 9 Białystok) - 4,5
12. Dariusz ZINIEWICZ (SP 9 Białystok) - 4
13. Piotr CHILKIEWICZ (SP 48 Białystok) - 4
14. Konrad LEWCZUK (SSP 2 STO Białystok) - 4
15. Maciej BAKA (SP 1 Białystok) - 4
16. Piotr PYCZOT (SP 48 Białystok) - 4
17. Jakub DOBROWOLSKI (SP 14 Białystok) - 4
18. Michał OWSIEJCZUK (SP 32 Białystok) - 4
19. Piotr KARPOWICZ (SP 47 Białystok) - 3,5
20. Paweł SIODMOK (SP 6 Białystok) - 3
21. Marek SZYNAKA (SP 6 Białystok) - 3
22. Krzysztof PYPCZYŃSKI (PrSP 6 Białystok) - 3
23. Krzysztof KOWALCZUK (SP 32 Białystok) - 2,5
24. Marek JAKUBÓW (SP 1 Białystok) - 2,5
25. Krzysztof JAKUBÓW (SP 1 Białystok) - 2
26. Łukasz KOROL (SP 12 Białystok) - 2
Chłopcy do 16 lat:
1. Maciej ANDREJCZUK (PG 6 Białystok) - 5,5 pkt.
2. Krzysztof ŁAPIŃSKI (PG 8 Białystok) - 5,5
3. Paweł KAMIŃSKI (PG 2 Białystok) - 5,5
4. Krzysztof EJSMONT (PGI 17 Białystok) - 5
5. Ryszard DOKTÓR (SG 2 STO Białystok) - 5
6. Łukasz WIŃSKI (SP 9 Białystok) - 4,5
7. Paweł BIELSKI (PG Wasilków) - 4
8. Andrzej PUKSZA (SP 45 Białystok) - 4
9. Rafał ROSZKOWSKI (SP 24 Białystok) - 4
10. Michał BUZUN (SP 49 Białystok) - 4
11. Dariusz ŁAPIŃSKI (SP 3 Białystok) - 4
12. Gabriel BERNACKI (PG 9 Białystok) - 4
13. Paweł ROSZKOWSKI (PG 9 Białystok) - 4
14. Jarosław MAKSIMIUK (PG 9 Białystok) - 3,5
15. Tymoteusz PIETREWICZ (SG 2 STO Białystok) - 3,5
16. Joachim JELISIEJEW (PG 2 Białystok) - 3
17. Krzysztof RUTKOWSKI (PG 2 Białystok) - 3
18. Rafał DUBRAWSKI (PG 20 Białystok) - 3
19. Łukasz DOMURAD (PG Wasilków) - 3
20. Mateusz KOZŁOWSKI (SP 37 Białystok) - 3
21. Andrzej KAMIŃSKI (KG Białystok) - 3
22. Sebastian MALEC (SSP 2 STO Białystok) - 3
23. Łukasz ZASOWSKI (PG Wasilków) - 2,5
24. Łukasz CHOMIENIA (SSP 2 STO Białystok) - 2,5
25. Marcin KOŹNIEWSKI (KG Białystok) - 2
26. Jakub MALEC (SSP 2 STO Białystok) - 2
27. Konrad MICHAŁOWSKI (SG 2 STO Białystok) - 1
Chłopcy do 20 lat:
1. Grzegorz BIELSKI (Politechnika Białostocka) - 6 pkt.
2. Jan CHILKIEWICZ (IV LO Białystok) - 5
3. Tomasz KOZŁOWSKI (III LO Białystok) - 5
4. Mateusz KURSZEWSKI (II LO Białystok) - 4,5
5. Euzebiusz KOWALCZUK (III LO Białystok) - 4
6. Emil NIEBRZYDOWSKI (VIII LO Białystok) - 4
7. Michał DUBRAWSKI (VI LO Białystok) - 4
8. Bartłomiej ROMANIUK (ZSM-D Białystok) - 3,5
9. Jakub CHWIEĆKO (III LO Białystok) - 3
10. Szymon KALINOWSKI (XIV LO Białystok) - 3
11. Maciej HAŁACZKIEWICZ (V LO Białystok) - 3
12. Radosław NOWOSADKO (VIII LO Białystok) - 3
13. Daniel ŁOTKO (II LO Białystok) - 3
14. Maciej MAZURKIEWCZ (VIII LO Białystok) - 2
15. Konrad CZEMKO (V LO Białystok) - 2
16. Przemysław NOWOSADKO (VIII LO Białystok) - 1
WYNIKI DRUŻYNOWE 5. RUNDY
Szkoły podstawowe:
1. SSP 2 STO Białystok (opiekun: Kamila Klimaszewska) - 33 pkt.
2. SP 32 Białystok (Maria Koc) - 22
3. SP 9 Białystok - 14
4. SP 49 Białystok - 14
5. SP 45 Białystok - 12,5
6. SP 6 Białystok - 10,5
7. SP Wasilków - 10,5
8. KSP Białystok ul. Dobra - 10,5
9. SP 48 Białystok - 9,5
10. PrSP 6 Białystok - 9,5
11. SP 1 Białystok - 6,5
12. SP 24 Białystok - 6
13. SP 37 Białystok - 5,5
14. SP 3 Białystok - 5
15. PS 12 Białystok - 5
16. SP 14 Białystok - 4
17. SP 47 Białystok - 3,5
18. SP 29 Białystok - 3
19. SP 15 Białystok - 3
20. SP 2 Białystok - 3
21. SP 50 Białystok - 2,5
22. SP 12 Białystok - 2
23. KSP Białystok ul. Sitarska - 2
24. SP 19 Białystok - 0,5
Gimnazja:
1. SG 2 STO Białystok (opiekun: Kamila Klimaszewska) - 16 pkt.
2. PG 6 Białystok - 11
3. PG 2 Białystok - 8,5
4. PG 9 Białystok - 8
5. PG Wasilków - 7
6. Katolickie Gimnazjum Białystok - 6,5
7. PG 8 Białystok - 5,5
8. PGI 17 Białystok - 5
9. PG 7 Białystok - 5
10. PG 20 Białystok - 3
Szkoły ponadgimnazjalne:
1. VIII LO Białystok - 13,5 pkt.
2. III LO Białystok - 12,5
3. IV LO Białystok - 8,5
4. II LO Białystok - 7,5
5. Politechnika Białostocka - 6
6. VII LO Białystok - 5
7. V LO Białystok - 5
8. VI LO Białystok - 4
9. ZSM-D Białystok - 3,5
10. XIV LO Białystok - 3
KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA PO 5. RUNDACH
Dziewczęta do 10 lat:
1. Katarzyna SIELIWONIK (SP 32 Białystok) - 21 pkt.
2. Greta DUBRAWSKA (SP 29 Białystok) - 17
3. Kornelia WASILUK (SSP 2 STO Białystok) - 14,5
4. Beata OCYTKO (SP 2 Białystok) - 14
5. Maja BRZYSKA (SP 7 Białystok) - 12
6. Alicja GOSIEWSKA (SP 50 Białystok) - 11,5
7. Aleksandra BIELUK (SSP 2 STO Białystok) - 11
8. Urszula KOZŁOWSKA (KSP Białystok ul. Dobra) - 10,5
9. Magdalena LASKOWSKA (SSP 2 STO Białystok) - 10
10. Martyna MASŁOWIECKA (KSP Białystok ul. Dobra) - 9
11. Agnieszka GACA (PrSP 6 Białystok) - 9
12. Katarzyna PYPCZYŃSKA (PrSP 6 Białystok) - 7,5
13. Agnieszka KASJAN (SSP 2 STO Białystok) - 3,5
14. Aleksandra WERPACHOWSKA (SP 6 Białystok) - 2,5
Dziewczęta do 13 lat:
1. Hanna MACIĄG (SP 2 Białystok) - 21 pkt.
2. Paula KURSZEWSKA (SSP 2 STO Białystok) - 20
3. Aneta JAROSZUK (SSP 2 STO Białystok) - 20
4. Joanna BRZYSKA (SP 7 Białystok) - 19
5. Ewelina WIRCHANOWICZ (SP Wasilków) - 19
6. Magdalena WIRCHANOWICZ (SP Wasilków) - 17
7. Anna ZWOLAN (SP 9 Białystok) - 10,5
8. Magdalena BIELUK (SSP 2 STO Białystok) - 8,5
9. Sylwia BRZYSKA (SP 7 Białystok) - 7,5
10. Michalina KOZŁOWSKA (SSP 2 STO Białystok) - 3
11. Maria POPŁAWSKA (PrSP 6 Białystok) - 1,5
Dziewczęta do 16 lat:
1. 1 Beata ANDREJCZUK (PG 6 Białystok) - 27 pkt.
2. Anna OCYTKO (PG 7 Białystok) - 22
3. Agata ZAJKOWSKA (SG 2 STO Białystok) - 20,5
4. Anna DUDEL (SG 2 STO Białystok) - 20,5
5. Karolina CIOSEK (SG 2 STO Białystok) - 10
6. Beata KOZŁOWSKA (KG Białystok) - 7,5
7. Aneta RAIŃCZUK (KG Białystok) - 2,5
8. Sylwia RAIŃCZUK (KG Białystok) - 2,5
9. Anna BIELAWSKA (KG Białystok) - 2,5
10. Laura POGORZELSKA (PG 6 Białystok) - 1
Dziewczęta do 20 lat:
1. Aleksandra JACKOWSKA (VII LO Białystok) - 23 pkt.
2. Olga ZAJKOWSKA (III LO Białystok) - 21,5
3. Anna SIENKIEWICZ (VIII LO Białystok) - 20,5
4. Ewa OCYTKO (IV LO Białystok) - 17,5
5. Urszula JAREMISZYN (VIII LO Białystok) - 17
6. Anna KLIMASZEWSKA (III LO Białystok) - 13,5
7. Katarzyna GRYCUK (VIII LO Białystok) - 8,5
8. Agnieszka BRZOZOWSKA (VIII LO Białystok) - 4,5
Chłopcy do 10 lat:
1. Grzegorz NASUTA (PS 12 Białystok) - 24 pkt.
2. Łukasz CHOMIENIA (SSP 2 STO Białystok) - 23
3. Sebastian POGORZELSKI (SSP 2 STO Białystok) - 22,5
4. Dariusz ŁAPIŃSKI (SP 3 Białystok) - 22
5. Sebastian MALEC (SSP 2 STO Białystok) - 21
6. Adam RADECKI (SP 45 Białystok) - 20,5
7. Jakub SZYNAKA (SP 6 Białystok) - 18
8. Bartłomiej TUROWSKI (SP 49 Białystok) - 17,5
9. Jakub MALEC (SSP 2 STO Białystok) - 17
10. Łukasz ZŁOTNIK (SP 49 Białystok) - 16,5
11. Jan STASIEWICZ (KSP Białystok Sitarska) - 16.5
12. Michał TUROWSKI (SP 49 Białystok) - 15,5
13. Rafał BUZUN (SP 49 Białystok) - 14,5
14. Wojciech MALINOWSKI (SP 32 Białystok) - 14,5
15. Łukasz LASKOWSKI (SSP 2 STO Białystok) - 14,5
16. Arnold ROGALEWSKI (KSP Białystok ul. Dobra) - 14,5
17. Michał ZDANUCZYK (SP 45 Białystok) - 13,5
18. Paweł SZYMCZYK (SP 15 Białystok) - 12,5
19. Michał CHARKIEWICZ (SP 49 Białystok) - 12
20. Karol KAMIŃSKI (SSP 2 STO Białystok) - 11
21. Grzegorz ZIŃCZUK (SP 34 Białystok) - 11
22. Cezary WOJSZEL (SP 32 Białystok) - 11
23. Bartosz PAWŁOW (SSP 2 STO Białystok) - 10,5
24. Filip BILKIEWICZ (SSP 2 STO Białystok) - 10,5
25. Dawid TOMAR (KSP Białystok ul. Dobra) - 9,5
26. Maciej WIRCHANOWICZ (SP Wasilków) - 9,5
27. Michał PARZYSZEK (SP 49 Białystok) - 9
28. Krzysztof SAKOWSKI (SSP 2 STO Białystok) - 9
29. Emil TAJAK (SSP 2 STO Białystok) - 8,5
30. Łukasz SOKOŁOWSKI (SP 45 Białystok) - 8,5
31. Łukasz ARCISZEWSKI (SP 32 Białystok) - 8,5
32. Grzegorz CHILIMONIUK (SP 6 Białystok) - 7,5
33. Damian MATOWICKI (SSP 4 STO Białystok) - 7,5
34. Filip URBAN (SP 49 Białystok) - 7,5
35. Filip ŻUK (SP 15 Białystok) - 7
36. Michał PAWŁOWSKI (KSP Białystok ul. Dobra) - 6
37. Łukasz GÓRALCZUK (SP 49 Białystok) - 5,5
38. Kamil ROGALA (SSP 2 STO Białystok) - 5
39. Mateusz RILISZKIS (KSP Białystok ul. Dobra) - 5
40. Karol OKSIUTA (KSP Białystok ul. Dobra) - 4,5
41. Andrzej BIAŁOKOZOWICZ (SSP 4 STO Białystok) - 4,5
42. Denis DAWIDZIUK (SP 6 Białystok) - 4
43. Paweł ŻMIJKOWSKI (SP 32 Białystok) - 4
44. Kamil KRYSIUK (SP 49 Białystok) - 4
45. Jakub BAGIŃSKI (SP 49 Białystok) - 4
46. Hubert LIMBERGER (PrSP 6 Białystok) - 3,5
47. Kamil BOCHEN (KSP Białystok ul. Dobra) - 3,5
48. Stanisław KOSTYRA (KSP Białystok ul. Dobra) - 3
49. Artur EJSMONT (SSP 2 STO Białystok) - 3
50. Patryk SZURYNIUK (PrSP 6 Białystok) - 3
51. Andrzej DANILUK (SP Wasilków) - 2,5
52. Adam KRZEWSKI (SSP 4 STO Białystok) - 2,5
53. Damian NIEWIŃSKI (SP 7 Białystok) - 2,5
54. Jacek KARPOWICZ (SP 32 Białystok) - 2
55. Filip SŁAWIŃSKI (SSP 2 STO Białystok) - 2
56. Tomasz SIEMIEŃCZUK (SSP 4 STO Białystok) - 2
57. Adam MICHALCZUK (KSP Białystok ul. Dobra) - 2
58. Michał WERPACHOWSKI (SP 6 Białystok) - 1,5
59. Adrian LASKOWSKI (SSP 2 STO Białystok) - 1,5
60. Eryk ŁASEK (SSP 2 STO Białystok) - 1
61. Rafał PIENIĄŻEK (SP 32 Białystok) - 1
62. Michał STOCKI (SP 19 Białystok) - 0,5
63. Maciej PROSZEWSKI (SSP 2 STO Białystok) - 0,5
64. Artur PASZKIEWICZ (SP 6 Białystok) - 0,5
65. Marek CHAŃKO (KSP Białystok Dobra 1) - 0
Chłopcy do 13 lat:
1. Piotr SIELIWONIK (SP 32 Białystok) - 31 pkt.
2. Łukasz WIŃSKI (SP 9 Białystok) - 31
3. Michał BUZUN (SP 49 Białystok) - 28
4. Bartłomiej WONSEWICZ (SP 9 Białystok) - 27
5. Andrzej PUKSZA (SP 45 Białystok) - 26,5
6. Marek CHILKIEWICZ (SP 48 Białystok) - 26,5
7. Mateusz KOZŁOWSKI (SP 37 Białystok) - 25,5
8. Michał DUDEL (SSP 2 STO Białystok) - 25
9. Piotr CHILKIEWICZ (SP 48 Białystok) - 24,5
10. Rafał ROSZKOWSKI (SP 24 Białystok) - 24
11. Michał DAHLKE (SP 6 Białystok) - 21,5
12. Piotr KARPOWICZ (SP 47 Białystok) - 21
13. Dariusz ZINIEWICZ (SP 9 Białystok) - 20
14. Jakub DOBROWOLSKI (SP 14 Białystok) - 20
15. Kamil KAPICA (SP 31 Białystok) - 18,5
16. Wojciech BIELSKI (SP Wasilków) - 16
17. Marek SZYNAKA (SP 6 Białystok) - 16
18. Karen MCHITARIAN (SP 16 Białystok) - 15,5
19. Paweł SIODMOK (SP 6 Białystok) - 15,5
20. Maciej BAKA (SP 1 Białystok) - 15
21. Piotr TOPOLSKI (PrSP 1 Białystok) - 13,5
22. Michał OWSIEJCZUK (SP 32 Białystok) - 13,5
23. Krzysztof KOWALCZUK (SP 32 Białystok) - 12,5
24. Damian PIETRUCZUK (SP 45 Białystok) - 12
25. Konrad LEWCZUK (SSP 2 STO Białystok) - 12
26. Adam ZWOLAN (SP 9 Białystok) - 12
27. Maciej ZALEWSKI (SP 7 Białystok) - 10,5
28. Adrian NIEWIŃSKI (SP 7 Białystok) - 9,5
29. Grzegorz WOJSKI (PrSP 6 Białystok) - 9,5
30. Łukasz KOROL (SP 12 Białystok) - 9,5
31. Krzysztof PYPCZYŃSKI (PrSP 6 Białystok) - 9
32. Jakub PROSZEWSKI (SSP 2 STO Białystok) - 8,5
33. Bartosz BABULA (SP 7 Białystok) - 8
34. Krzysztof IGNACIUK (SP 14 Białystok) - 7
35. Rafał PIECZKO (SP 38 Białystok) - 4
36. Piotr PYCZOT (SP 48 Białystok) - 4
37. Michał JURCZUK (SP 32 Białystok) - 3,5
38. Konrad ŻMIJKOWSKI (SP 32 Białystok) - 3
39. Michał JANUCIK (SP 1 Białystok) - 3
40. Marek JAKUBÓW (SP 1 Białystok) - 2,5
41. Piotr SZYMAŃSKI (PrSP 6 Białystok) - 2,5
42. Krzysztof JAKUBÓW (SP 1 Białystok) - 2
Chłopcy do 16 lat:
1. Krzysztof EJSMONT (PGI 17 Białystok) - 32 pkt.
2. Paweł KAMIŃSKI (PG 2 Białystok) - 26,5
3. Krzysztof ŁAPIŃSKI (PG 8 Białystok) - 26
4. Maciej ANDREJCZUK (PG 6 Białystok) - 24,5
5. Łukasz WIŃSKI (SP 9 Białystok) - 23
6. Rafał ROSZKOWSKI (SP 24 Białystok) - 22
7. Michał BUZUN (SP 49 Białystok) - 21,5
8. Paweł BIELSKI (PG Wasilków) - 20
9. Ryszard DOKTÓR (SG 2 STO Białystok) - 20
10. Paweł ROSZKOWSKI (PG 9 Białystok) - 19
11. Andrzej PUKSZA (SP 45 Białystok) - 18,5
12. Dariusz ŁAPIŃSKI (SP 3 Białystok) - 17,5
13. Joachim JELISIEJEW (PG 2 Białystok) - 17
14. Jarosław MAKSIMUIK (PG 9 Białystok) - 17
15. Łukasz DOMURAD (PG Wasilków) - 16
16. Tymoteusz PIETREWICZ (SG 2 STO Białystok) - 16
17. Krzysztof RUTKOWSKI (PG 2 Białystok) - 14
18. Sebastian MALEC (SSP 2 STO Białystok) - 13,5
19. Karen MCHITARIAN (SP 16 Białystok) - 12
20. Rafał DUBRAWSKI (PG 20 Białystok) - 12
21. Andrzej KAMIŃSKI (KG Białystok) - 12
22. Aram MCHITARIAN (PG 6 Białystok) - 11,5
23. Gabriel BERNACKI (PG 9 Białystok) - 11,5
24. Marcin KOŹNIEWSKI (KG Białystok) - 10,5
25. Grzegorz NASUTA (PS 12 Białystok) - 10
26. Jakub MALEC (SSP 2 STO Białystok) - 10
27. Łukasz CHOMIENIA (SSP 2 STO Białystok) - 8
28. Piotr JAROSZUK (I LO Białystok) - 6
29. Wojciech BIELSKI (SP Wasilków) - 6
30. Jakub KOŁOTA (SG 2 STO Białystok) - 6
31. Łukasz ZASOWSKI (PG Wasilków) - 5
32. Rafał ZWOLIŃSKI (KG Białystok) - 4,5
33. Adam TOPOLEWICZ (KG Białystok) - 4,5
34. Paweł DZIKIEWICZ (KG Białystok) - 3,5
35. Mateusz KOZŁOWSKI (SP 37 Białystok) - 3
36. Michał DUDEL (SSP 2 STO Białystok) - 3
37. Michał BAKUNOWSKI (PrG 6 Białystok) - 3
38. Marek KOZŁOWSKI (PGS 29 Białystok) - 3
39. Marek JAKIMIUK (PGI 17 Białystok) - 3
40. Nikodem CIEŚLUK (PGS 29 Białystok) - 3
41. Jacek KARPOWICZ (SP 32 Białystok) - 2,5
42. Damian BRZOZOWSKI (PG Poświętne) - 2
43. Mateusz SMACZNY (PGS 29 Białystok) - 2
44. Maciej KORZENIECKI (PG 8 Białystok) - 2
45. Piotr TALARCZYK (KG Białystok) - 2
46. Bartosz SAKOWICZ (KG Białystok) - 2
47. Mateusz HELENIAK (KG Białystok) - 1,5
48. Konrad MICHAŁOWSKI (SG 2 STO Białystok) - 1,5
49. Adam HRYNIEWICKI (KG Białystok) - 1,5
50. Konrad MICHAŁOWSKI (SG 2 STO Białystok) - 1
51. Krzysztof SOŁOWIEJ (PG 6 Białystok) - 1
52. Marcin KITLAS (II LO Białystok) - 1
Chłopcy do 20 lat:
1. Grzegorz BIELSKI (Politechnika Białostocka) - 28,5 pkt.
2. Tomasz KOZŁOWSKI (III LO Białystok) - 26
3. Euzebiusz KOWALCZUK (III LO Białystok) - 24,5
4. Jan CHILKIEWICZ (IV LO Białystok) - 24,5
5. Emil NIEBRZYDOWSKI (VIII LO Białystok) - 20,5
6. Szymon KALINOWSKI (XIV LO Białystok) - 20
7. Michał DUBRAWSKI (VI LO Białystok) - 18,5
8. Mateusz KURSZEWSKI (II LO Białystok) - 18,5
9. Jakub CHWIEĆKO (III LO Białystok) - 16,5
10. Bartłomiej ROMANIUK (ZSM-D Białystok) - 13
11. Daniel ŁOTKO (II LO Białystok) - 12
12. Tomasz CZAJA (WSFiZ Białystok) - 9
13. Radosław NOWOSADKO (VIII LO Białystok) - 8
14. Marcin POROWSKI (II LO Białystok) - 7,5
15. Bartosz BABICZ (II LO Białystok) - 7,5
16. Grzegorz ROMANOWICZ (III LO Białystok) - 7
17. Kamil BIENIAS (II LO Białystok) - 6
18. Kamil ZAJKO (VI LO Białystok) - 6
19. Maciej HAŁACZKIEWICZ (V LO Białystok) - 5,5
20. Piotr MAŃKOWSKI (VI LO Białystok) - 5
21. Kamil KUCZYŃSKI (II LO Białystok) - 5
22. Maciej MAZURKIEWCZ (VIII LO Białystok) - 4
23. Łukasz KONOPKO (ZSM-D Białystok) - 3,5
24. Konrad CZEMKO (V LO Białystok) - 3,5
25. Łukasz GIEGIEL (VI LO Białystok) - 3
26. Przemysław NOWOSADKO (VIII LO Białystok) - 3
KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA PO 5. RUNDACH
Szkoły podstawowe:
1. SSP 2 STO Białystok - 159,5 pkt.
2. SP 32 Białystok - 101
3. SP 45 Białystok - 76,5
4. SP 9 Białystok - 68,5
5. SP 49 Białystok - 67,5
6. SP Wasilków - 67
7. SP 6 Białystok - 66,5
8. SP 7 Białystok - 62
9. SP 48 Białystok - 51
10. KSP Białystok ul. Dobra 1 - 47,5
11. PrSP 6 Białystok - 41
12. SP 14 Białystok - 37
13. SP 2 Białystok - 35
14. SP 37 Białystok - 25,5
15. SP 24 Białystok - 24
16. PS 12 Białystok - 23
17. SP 3 Białystok - 22
18. SP 47 Białystok - 21
19. SP 1 Białystok - 20,5
20. SP 15 Białystok - 19,5
21. SP 31 Białystok - 18,5
22. SP 29 Białystok - 17
23. KSP Białystok ul. Sitarska - 16,5
24. SP 16 Białystok - 15,5
25. SSP 4 STO Białystok - 14
26. PrSP 1 Białystok - 13,5
27. SP 50 Białystok - 11,5
28. SP 34 Białystok - 11
29. SP 12 Białystok - 8,5
30. SP 38 Białystok - 4
31. SP 19 Białystok - 0,5
Gimnazja:
1. SG 2 STO Białystok - 77 pkt.
2. PG 6 Białystok - 64
3. PG 2 Białystok - 44,5
4. PG 9 Białystok - 37
5. PG Wasilków - 36
6. Katolickie Gimnazjum Białystok - 35,5
7. PGI 17 Białystok - 35
8. PG 8 Białystok - 28
9. PG 7 Białystok - 23
10. PG 20 Białystok - 12
11. PGS 29 Białystok - 8
12. PrG 6 Białystok - 3
13. PG Poświętne - 2
Szkoły ponadgimnazjalne:
1. III LO Białystok - 85,5 pkt.
2. VIII LO Białystok - 71,5
3. IV LO Białystok - 42
4. II LO Białystok - 32
5. Politechnika Białostocka - 28,5
6. VI LO Białystok - 27
7. ZSM-D Białystok - 25,5
8. VII LO Białystok - 23
9. XIV LO Białystok - 20
10. WSFiZ Białystok - 9
11. V LO Białystok - 9
12. I LO Białystok - 3

Leszek Zega"


Pokrewne linki
» Więcej o Turnieje polskie
» Napisane przez az

Najczęściej czytany artykuł o Turnieje polskie:
OFICJALNA LISTA FIDE – 1 I 2004 – POLACY (2)

Oceny artykułu
Wynik głosowania: (4.78) | Głosów: 83
Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:
Wyśmienity | Bardzo dobry | Dobry | Przyzwoity | Zły   

Opcje
Strona gotowa do druku  Strona gotowa do druku |  Wyślij ten artykuł do znajomych  Wyślij ten artykuł do znajomych